Zadzwoń: +48 32 2970306 lub napisz kontakt@luxure.pl
Porady

Od pierwszych chwil naszego życia zdobywamy doświadczenia, modyfikujemy je, dodajemy nowe, a przy okazji budujemy sobie zbiór zapachów, wspomnień, skojarzeń, które określają czy lubimy dany zapach.

Jak większość dobrych rzeczy, znalezienie odpowiedniego zapachu zajmuje trochę czasu, ale jeśli lubisz jakieś zapachy, to najprawdopodobniej należą one do konkretnych rodzin zapachowych. Wystarczy zrozumieć, które są Ci najbliższe. Do wyboru jest wiele: orientalne, drzewne, cytrusowe, owocowe, wodne, zielone, jadalne, szyprowe…….itd. itd.

Nikt nie może Ci dać dokładnego przepisu, jak wybrać perfumy, które chcesz nazwać ”własnymi”, ale pamiętaj, że każdy z nas jest indywidualną osobą, z balastem własnych wrażeń i upoodobań, więc trudno jest poddać się ścisłej klasyfiakcji. Nie bez powodu wybierasz zapach dopasowany nie do wyglądu, ale do charakteru danej osoby. Wybieramy perfumy przez intuicję, a wybór ten pokazuje, jak widzimy siebie i jakimi chcemy być lub wydajemy się być. W naszym życiu możemy grać różne role. Ponadto, dziś wybierasz „swój” zapach, nie pierwszy, nie ostatni i nie na całe życie, ale zgodnie z nastrojem, porą roku i częścią dnia.

W różnych sytuacjach możemy wybrać specjalne zapachy. Ważne, by były dopełnieniem naszego humoru, ubioru, okazji – to Ty decydujesz !

ROMANO RICCI RADZI
…Jak uwodzić mężczyzn magią zapachów…

„Każda kobieta ma wiele twarzy. Bądź nieprzewidywalna…
Miej w zanadrzu kilku rodzajów perfum w zależności od nastroju.
Użyj świeżego, subtelnego zapachu, a kolejnym razem – czegoś bardziej zmysłowego… „

„Kiedy czujesz się wyjątkowo sexy, „otul” swoje ciało intensywnym zapachem.
Mocne orientalne nuty, działają na zmysły wyjątkowo kusząco.
Ale nie przesadzaj, odrobina wystarczy, gdyż zapach ma dostarczać intensywnych doznań…nie musi długo się utrzymywać.”

„Gdy Twój nastrój jest radosny – lekkie zapachy dodadzą Ci uroku
i blasku…Żaden mężczyzna nie przejdzie koło Ciebie obojętnie.”

CO POWODUJE ŻE ZAPACH UTRZYMUJE SIĘ DŁUŻEJ?

Używaj perfum zaraz po kąpieli.
Skóra jest wtedy rozgrzana i wilgotna – lepiej pochłania zapach.
Po użyciu perfum – posmaruj skórę bezwonnym balsamem aby utrwalić zapach.

Ponieważ aromat perfum dłużej utrzymuje się na tkaninach spryskaj apaszkę, lub dekolt sukienki…
Cudowny zapach ubionych aromatów będzie Ci długo towarzyszył.
Dobrym sposobem jest także rozpylenie wonnej mgiełki nad włosami, ale nie bezpośrednio na włosy, bo perfumy są na bazie alkoholu i przesadnie użyte mogą powodować wysuszenie włosa.

Ciało ma stałą dość wysoką temperaturę, a użyty zapach parując unosi się
ku górze. Spryskaj więc najpierw kostki nóg oraz miejsce pod kolanami…pulsująca krew spowoduje kolejne uwalnianie wszystkich nut perfum. Poczekaj chwilę i delikatnie spryskaj szyję i miejsce za uszami.

Należy również uważać, aby zapach nie pomieszał się z innymi kosmetykami, takimi jak płyny, szampony i proszki lub dezodoranty.
Zaleca się stosowanie produktów, które mają ten sam zapach perfum
lub używać neutralnych kosmetyków.

JAK DOBIERAĆ PERFUMY

Odpowiednio dobrany zapach poprawia samopoczucie, łagodzi napięcia i zmęczenie. Np. lawenda uspokaja i wycisza, jaśmin pobudza mózg, mięta wzmaga czujność,
a wanilia zmniejsza zdenerwowanie. Najlepszą porą na dobranie odpowiednich perfum jest przedpołudnie, ponieważ w tym czasie zmysł węchu jest najbardziej wrażliwy.
Zapach jest dobrze dobrany, jeśli po kilku dniach używania nie czujemy go na sobie. Staje się wtedy nieodłączną częścią nas jak druga skóra.
Warto jednak wiedzieć, że co jakiś czas perfumy należy zmieniać, ponieważ węch to zmysł reagujący na nowości i po upływie ok. 3 miesięcy stosowania tego samego zapachu
nasz partner już go nie czuje.

Nikt nie może Ci dać dokładnego przepisu, jak wybrać perfumy, które chcesz nazwać „”własnymi””. Dokonanie wyboru wśród wielu różnych marek, które przyciągają, nie jest łatwą sprawą.
Nie bez powodu wybierasz zapach dopasowany nie do wyglądu, ale do charakteru danej osoby. Wybieramy perfumy przez intuicję, a wybór ten pokazuje, jak widzimy siebie i jakimi chcemy być lub wydajemy się być. Z pomocą kilku prostych testów możesz zdefiniować typ psychologiczny i wybrać zapach według następujących zaleceń:

1) jeżeli jesteś ekstrawertykiem (optymistyczny, wesoły, aktywny), twój zapach powinien być świeży, zawierać owoce cytrusowe i kwiaty
2) jeśli jesteś introwertykiem (spokojny, pielęgnujący swój indywidualizm) orientalne zapachy są bliżej Ciebie
3) jeżeli jesteś osobą emocjonalną (wrażliwy i skłonny do silnych emocji, marzycielski i romantyczny) aldehyd kwiatowych zapachów powinien Ci odpowiadać idealnie.

Ale nie zapominaj,że każdy z nas jest indywidualną osobą i trudno poddać się ścisłej klasyfikacji. W naszym życiu możemy grać różne role.
Ponadto, dziś wybierasz „swój” zapach, nie pierwszy, nie ostatni i nie na całe życie, ale zgodnie z nastrojem, porą roku i częścią dnia.
W różnych sytuacjach możemy wybrać specjalne zapachy. Na przykład, w czasie upałów, perfumy z naturalnych zapachów są bardziej odpowiednie.
Zwracaj uwagę na nazwę perfum, jej butelkę i opakowanie – to wszystko pomaga określić charakter zapachu.
Zwykle, forma i zawartość idą w parze.óry jest niwelowany i uzupełniany przez składniki neutralne.